Světoví odborníci na jadernou energetiku na Fakultě strojní

Publikováno: 14. 03. 2024

Fakulta strojní ČVUT v Praze bude 26. až 28. března 2024 hostit třídenní mezinárodní seminář „Nuclear Energy in a Low-Carbon Future: Key Facts and Issues“, který pořádá spolu s Clean Air Task Force a Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Cílem semináře je seznámit pozvané účastníky s nejnovějšími trendy v oboru jaderné energetiky v souvislosti s klimatickými změnami na naší planetě. Přednášet bude profesor Jacopo Buongiorno z Massachusetts Institute of Technology (MIT), ale také například zástupce finského parlamentu Atte Harjanne a další světoví odborníci na jadernou energetiku.

Účastníci semináře budou probírat nejen základní otázky technologie jaderné energetiky, ale také nové směry, kterými se jaderné technologie ubírají. Například s využitím vodíkové infrastruktury, ale také otázky bezpečnostních a zdravotních rizik. Jeden z příspěvků se bude věnovat i snižování nákladů při budování jaderné infrastruktury.