V 5. ročníku Bosch Mechathon, naši studenti bodovali

Publikováno: 22. 03. 2023

32 studentů a studentek technicky zaměřených škol a fanoušků robotiky, 8 týmů, 25 hodin nepřetržité práce, minimum spánku. To byl v pořadí již pátý ročník oblíbené soutěže Mechathon, kterou začátkem března uspořádala společnost Bosch.

Úkolem bylo sestavit a naprogramovat autonomního robota, který dokáže detekovat barvu kostky, kterou následně dopraví na cílové stanoviště. Všechny týmy si zaslouží velké uznání, vítězem se ale mohl stát je jeden z nich, a to tým „Polenská crew“ složený ze tří studentů a jedné studentky středoškoláků, konkrétně studentů SŠ PTA Jihlava. Odborná porota ocenila především technické a konstrukční zpracování robota, kreativní přístup k řešení celého úkolu, ale i skvělou spolupráci v týmu.

Celkové 3. místo patří týmu „Cyborgové“ složeného ze studentů Fakulty strojní ČVUT v Praze a Matematicko-fyzikální fakulty UK.

Speciální cenu za kreativní řešení získal tým „Girls #404“ složený ze studentů Fakulty strojní ČVUT v Praze a Vysokého učení technického v Brně.

Děkujeme našim studentům za reprezentaci fakulty a gratulujeme k ocenění!