Unikátní spolupráce mezi GE Aviation a ČVUT v Praze posouvá Česko směrem ke špičce leteckého průmyslu

Publikováno: 13. 02. 2018

Dnes proběhla na ČVUT v Praze tisková konference, během které byla slavnostně představena spolupráce společnosti GE Aviation a Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Společnost GE Aviation podepsala dohodu o spolupráci s ČVUT, která umožní Centru pokročilého leteckého a kosmického výzkumu založeného na Fakultě strojní získat znalosti a digitální modely-dvojčata moderních turbovrtulových motorů pro výzkum individuálního monitorovacího systému provozu a prediktivní údržby leteckých motorů. Více informací najdete v tiskové zprávě, která je ke stažení zde.

Tiskové konference se zúčastnili: Ing. Andrej Babiš, předseda vlády ČR; Stephen B. King, velvyslanec USA v ČR; Peter Stračár, zástupce GE International - President & CEO Europe; Milan Šlapák, zástupce GE Aviation Czech - programový ředitel pro ČR, doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc., rektor ČVUT v Praze; prof. Ing. Michael Valášek, DrSc., děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Projev, který přednesl na tiskové konferenci děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze, prof. Ing. Michael Valášek, DrSc., najdete zde.

Videozáznam celé tiskové konfrerence najdete zde.

Celý soubor fotografií z tiskové konference v plném rozlišení můžete stahovat zde.

Cesta k dynamické zkušebně ČVUT pro turbovrtulové motory

Video můžete sledovat také na této adrese: https://youtu.be/Mm5xcHdBQQw

Zprávy z médií: