CZ / EN

Aktuality

Praktický vzdělávací program: Digitální výroba pro zvýšení flexibility

Publikováno: 14. 09. 2023

Ústav výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní ČVUT v Praze (RCMT) ve spolupráci s Národním centrem Průmyslu 4.0 představují sekvenci odborných kurzů zaměřených na zvýšení technických a digitálních znalostí zaměstnanců ve vedoucích funkcích firem. Vzdělávací program FlexMan je určen primárně pro malé a střední podniky, účastnit se však mohou i ostatní zájemci.

Program je zaměřen zejména na tato témata:

  • Digitální dvojčata strojů a procesů,
  • Chytré výrobní systémy,
  • Flexibilní automatizace
  • Průmyslová robotika.

Maximální kapacita kurzu je 25 osob. Z jedné firmy je ale možno přihlásit více zaměstnanců a obsah kurzu pak přizpůsobit přímo potřebám firmy. Kurzy jsou prakticky orientované a probíhat budou kontaktní formou na pracovištích Fakulty strojní ČVUT (RCMT) a Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC).
 
Délka kurzu bude v letošním roce 48 výukových hodin (6 dní). Zahájen bude 2. 10. 2023 prvním výukovým modulem a dále bude pokračovat s týdenní frekvencí do 17. 11. 2023 s výjimkou týdne, kdy se koná MSV Brno.

Vzhledem k současné situaci v průmyslu, který se musí vypořádat s mnoha obtížemi, nabízíme výhodnou cenu 500 Kč/osoba/výukový modul (1 den kurzu). Naším cílem je především pomoci firmám v této turbulentní době zvýšit odbornost jejich zaměstnanců, pokud jde o využití moderních technologií a tím i konkurenceschopnost celé firmy.

Registrace účastníků je možná na odkazu ZDE do 24. 9. 2023.

Podrobný program najdete ZDE.

Případné dotazy směřujte na koordinátora projektu:
Ing. Martin Mareš, PhD. | m.mares@rcmt.cvut.cz | 00420 605 205 913