Technologická galerie v novém – ŠKODA UNI.Space

Publikováno: 08. 10. 2021

ŠKODA Auto proměnila Technologickou galerii, která se nachází v průchodu mezi posluchárnami a halovými laboratořemi Fakulty strojní ČVUT v Praze Dejvicích, na příjemný prostor. Koncept je založen na atraktivním interiérovém designu, nechybějí zde informační panely či zásuvky a nabíječky pro mobilní zařízení.

Prostoru dominuje modulární sestava sedací soupravy. Koncept spočívá v architektonicky oddělených zónách pro přípravu na přednášky, neformální setkávání, diskutování anebo relaxaci. Na vytvoření UNI Space navazovaly další aktivity automobilky. Součástí akce byla celodenní Roadshow Škoda Day. Zájemci se seznámili s nejnovějšími elektrickými i plug-in hybridními vozy a mohli se zúčastnit přednášek expertů a zajímavých diskuzí o vývoji aut budoucnosti. V prostorách galerie byl také instalovaný nový exponát, první výhradně elektrický model ENYAQ iV.

Při slavnostním otevření prohlásila M. Gräf, členka představenstva společnosti Škoda Auto odpovědná za řízení lidských zdrojů: „Úzká spolupráce mezi Škoda Auto a partnerskými univerzitami je přínosem pro naši společnost i pro vysokou školu a její studenty. Svou  podporou přispíváme k rozsáhlému, prakticky zaměřenému vzdělávání a mladým talentům otevíráme cestu k řadě kariérních příležitostí v automobilovém průmyslu.“
Děkan Fakulty strojní, prof. M. Valášek při ceremoniálu prohlásil: „Při slavnostním otevření této galerie vzniklé za podpory Škoda Auto bych chtěl zmínit a poděkovat za dvě partnerství, která spojují Škodu Auto a Fakultou strojní. Je to partnerství v přípravě a nabídce budoucí kariéry studentů fakulty a je to partnerství v odborné spolupráci Škoda Auto a fakulty. Odborná spolupráce obsahuje jak výzkum, vývoj a doktorské studium, tak podporu realizace výuky studentů na fakultě představované například užíváním komponent ze Škoda Auto jako laboratorních pomůcek ve výuce.“

Tiskovou zprávu ŠKODA Auto najdete ZDE.
Foto: Škoda Auto a Fakulta strojní ČVUT v Praze