Odpověď prof. Macka europoslanci Luďku Niedermayerovi

Publikováno: 21. 09. 2021

Europoslanec Luděk Niedermayer opakovaně zpochybnil některé závěry článku KAM KRÁČÍŠ, ELEKTROMOBILITO?, autorů Ing. Morkuse a prof. Macka z  Ústavu automobilů, spalovacích motorů a kolejových vozidel Fakulty strojní ČVUT v Praze – tento článek najdete na webových stránkách naší fakulty ZDE.

Článek s námitkami pana europoslance Luďka Niedermayera, s názvem „Nepoužívají odborníci z ČVUT v analýze elektroaut nepřesné či zkreslené údaje?“ najdete ZDE.

Prof. Macek a Ing. Morkus zpracovali zevrubnou odpověď, v níž citují i podstatné části námitek pana poslance, a použili i nová data, která jejich závěry potvrzují. Odpověď citoval Ing. Morkus v rozhovoru pro stanici Český Rozhlas Plus a můžete jí najít ZDE.

Celý obsah dopisu, který obsahuje odpovědi na námitky pana poslance Niedermayera, najdete ZDE.

Na tento dopis reagoval pan europoslanec Niedermayer zpochybněním některých tvrzení a proto se prof. Macek rozhodl zveřejnit další dopis, který tyto pochybnosti vyvrací.
Druhý dopis panu europoslanci Luďku Niedermayerovi najdete ZDE.

Pro přehled uvádíme časovou osu: