Fakulta strojní vystavovala v NTM na Muzejní noci 2019

Publikováno: 11. 06. 2019

ČVUT v Praze se bylo v letošním roce opět prezentovat na půdě Národního technického muzea, kde v rámci 16. ročníku Pražské muzejní noci dne 8. června představilo své interaktivní exponáty a projekty. Návštěvníci všech věkových kategorií se tak mohli přesvědčit, že studium vědy a techniky na ČVUT v Praze může být nejenom zajímavé, ale především užitečné pro naši společnost.

Představili jsme přístroje pro výuku biomechaniky, stroje na mikrovlákna a modely křídel pro bezpilotní letouny s ukázkou zkoušky pevnosti. Ve zkušebním standu mohli návštěvníci na instalovaném křídle doplněném senzory takovou zkoušku sami provádět. Další vystavené projekty studentů Ústavu letadlové techniky budily také zaslouženou pozornost. Patřil mezi ně model přistávacího modulu pro měkké přistání a také funkční model pulzačního motoru.

Do Národního technického muzea přišlo během Muzejní noci necelých 9000 návštěvníků.