Výtěžek vánočního benefičního koncertu „Půjdem spolu do Betléma“

Publikováno: 21. 01. 2019

V pořadí už dvaadvacátý benefiční koncert na pomoc onkologicky nemocným dětem uspořádala 20. prosince 2018 Fakulta strojní ČVUT v Praze. Ve prospěch motolských pacientů vybrala téměř 72 tisíc korun. Výtěžek z benefice byl poukázán na konto HAIMA CZ, z.s., spolku pro pomoc dětem léčeným na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol v Praze 5.

Na programu již tradičně zcela zaplněného koncertu, stylově nazvaného „Půjdem spolu do Betléma“, zazněly skladby v podání Komorního orchestru Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy Lux Iuvenes Praga, členů Říčanského komorního orchestru, Emauzského sboru a orchestru, Sukova komorního sboru Benešov, komorního sboru a orchestru Bach-Collegium Praha, sborů Gabriel, Nokturno Sezimovo Ústí, Canticorum Iubilo, členovů dalších pěveckých sborů a muzikantů z Prahy a okolí. Ti všichni se pár dní před Vánoci v Betlémské kapli zasloužili o skvělý hudební zážitek spojený s krásnou předvánoční atmosférou.

Foto: Jiří Juráček (www.jjuracek.cz)