Proběhl „Den s formulemi“ ČVUT v Dejvicích

Publikováno: 10. 10. 2018

Studenti Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ukázali výsledky své práce na Dni s formulemi, který se konal 10. října 2018 od 10.10 do 14.30 hodin. Po ulici Technická v pražských Dejvicích, se v pravidelných intervalech proháněly monoposty obou týmů – eForce Prague Formula s elektrickou formulí a CTU CarTech se spalovacím monopostem FS.10.

Ráno proběhla tisková konference za účasti zástupců obou týmů a rektora ČVUT v Praze, doc. Petráčka a děkanů Fakulty elektrotechnické prof. Ripky a Fakulty strojní prof. Valáška, zastoupeného proděkanem doc. Řezníčkem. Zástupci vedení univerzity ocenili dovednosti a cílevědomé celoroční úsilí studentů i podíl na propagaci univerzity a obou fakult. Na závěr předali kapitánům týmů velmi hodnotné šeky a pozvali přítomné sponzory a novináře na předváděcí jízdy.

Návštěvníci mohli také navštívit stánek obou týmů, kde se mohli dozvědět vše o stavbě a fungování týmu. Součástí Dne s formulemi byl i doprovodný program „Zajímá tě, co je uvnitř?“, při kterém si mohli návštěvníci prohlédnout vybrané laboratoře a dílny Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Zprávy z médií: