Proběhla prezentace prací studentů středních škol StreTech 2018

Publikováno: 12. 06. 2018

Ve středu dne 6. června 2018 proběhlo již dvanácté setkání a prezentace prací studentů středních škol s názvem StreTech 2018. Cílem setkání bylo umožnit prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na univerzitní půdě, dát možnost studentům představit výsledky své výzkumné práce, seznámit se s prací jejich kolegů a kolegyň, prodiskutovat použitá řešení nejen navzájem ale i se studenty a pracovníky fakult ČVUT.

Prezentováno bylo 131 příspěvků od 243 autorů ze 63 škol, z oblasti elektrotechniky, elektroniky a informatiky, strojírenství, stavebnictví a architektury, biomedicíny, chemie, fyziky, ekonomie a společenských věd. Z témat příspěvků prezentovaných na StreTech je tradičně sestaven sborník na CD, který obdrží jak prezentující studenti, tak jejich střední škola. Pro širokou veřejnost jsou jak sborník z letošního, tak i z předcházejících ročníků dostupné na webových stránkách akce http://www1.fs.cvut.cz/stretech/.

Práce na StreTech 2018 mohly být individuální nebo kolektivní a prezentované buď formou posteru, nebo modelu, případně ukázkami na notebooku. Prezentovány mohou být práce jak studentů maturitního ročníku, tak i nižších ročníků. Přihlášení a výběr prací je ponechán na uvážení vedení středních škol. Setkání je koncipováno jako otevřené a veřejnosti přístupné. Každému účastníkovi je vytvořen na setkání prostor, ve kterém se může představit, přiblížit svůj exponát a zodpovědět dotazy návštěvníkům expozice.

Odpoledne dále proběhly pro účastníky akce a zájemce z širší veřejnosti exkurze do laboratoří Fakulty stavební, Fakulty stojní a Fakulty elektrotechnické.

Fotogalerii z letošního ročníku najdete zde.

Aktuality/06_2018/StreTech_2018_A2_tisk.jpgPropagační plakát pro StreTech 2018 připravil student sekundy (7. třídy) z Gymnázia J. Barranda Beroun. Návrh plakátu je inspirovaný jedním z nejznámějších da Vinciho obrazů - Vitruviánským mužem. Do čtverce, který je protínán kružnicí, je vložen dle vzoru da Vinciho muž, polovinou těla člověk, ale druhá půlka těla je skryta v obleku Iron Mana - člena legendárních Avengers. Konference je pořádána ČVUT v Praze, takže inspirace propojení člověka s nejrůznějšími technickými a robotickými prvky je jasná.