Letní škola robotiky pro studenty středních škol

Publikováno: 05. 06. 2018

Středoškoláci si mohou v létě vyzkoušet základy programování a ovládání robotů. Letní školu robotiky 2018 pořádá od 10. do 13. července 2018 Fakulta strojní ČVUT v Praze. Je určena studentům předposledních ročníků středních škol a gymnázií, ale i dalším mladým zájemcům, kteří si chtějí zkusit řídit robota.  Naučí se základy programování desek Arduino, vstupy a výstupy servo motorků, zobrazování informací na displeji. V dalších dnech si zkusí komunikaci s PC, ovládání vybraného autíčka nebo chodícího robota a na závěr i vlastní projekt pod dohledem zkušených pedagogů. Součástí Letní školy robotiky mohou být také odpolední exkurze do fakultní laboratoře programovatelných automatů.

Loňské ročníku se zúčastnila dvacítka studentů a většinu z nich program natolik zaujal, že se zajímali o možnosti studia na Fakultě strojní ČVUT v Praze. A nejen o studium průmyslové robotiky a automatizace. Také letošní Letní škola robotiky je pro účastníky zdarma.

Místo konání: ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Technická 4 166 07 Praha 6, klub „Rýsovna“, 5. patro, blok A2, místnost 534.

Zájemci se mohou přihlásit na adrese: http://control.fs.cvut.cz/roboti2018.
Bližší informaci poskytne doc. Ing. Martin Novák Ph.D, E-mail: Martin.Novak@fs.cvut.cz

Program letní školy robotiky 2018

• Úterý 10. 7. 2018 – seznámení s ladícím prostředím ovládání LED, analogové vstupy/výstupy serva, ovládání serv přes analogový vstup
  • Středa 11. 7. 2018 – Sériová linka, ovládání z PC Sběrnice I2C, senzory, LCD ve 13 hod. možnost exkurze do laboratoře programovatelných automatů