Finále soutěže Hydrogen Horizon Automotive Challenge

Publikováno: 11. 04. 2017

O víkendu se na ČVUT uskutečnilo finále soutěže Hydrogen Horizon Automotive Challenge, závodu dálkově ovládaných aut na vodíkový pohon, která stavěli žáci středních škol z celé České republiky. Engineering Student Club se podílel na stavbě autíčka týmu MOTOL SPEEDERS, ze Střední průmyslové školy dopravní v Praze 5, Motole.

Jel se vytrvalostní 6-hodinový závod, při kterém se kluci museli vypořádat s řadou technických problémů, například s nefunkčním tlakovým spínačem, kdy už to vypadalo, že pro ně závod skončí ...
Kluci mimo jiné perfektně zvládali PIT STOP, čili zajetí do depa, rychlé vyměnění baterky, vyměnění vodíkových článků, očištění auta od prachu a svižné najetí zpět na trať - za což si vysloužili i 1. MÍSTO V KATEGORII PIT STOP.

Nakonec se kluci umístili na poněkud neoblíbeném 4. místě, které vždy těsně po závodě zamrzí. Každopádně se ale jedná o velký úspěch! Zvlášť když byli kluci letos nováčky!

Další výsledky najdete v tiskové zprávě zde.

Gratulujeme a přinášíme pár fotek z tratia jednu reportáž!

Reportáž z finálového závodu H2AC