Studentská raketa Illustria má za sebou první start

Publikováno: 07. 05. 2024

5. května 2024 odpoledne, na letišti Bezno u Mladé Boleslavi, poprvé odstartovala k obloze raketa Illustria studentského týmu CTU Space Research, působícího na Fakultě strojní ČVUT v Praze. Navzdory všem komplikacím proběhl let velmi úspěšně. I přes neotevření hlavního padáku dosedla raketa v jednom kuse a bez poškození zpět na zem. Během letu dosáhla maximální výšky 870 metrů nad zemí v rámci vymezené bezpečné letové hladiny 1 kilometru.

Tento let byl primárně testovací za účelem ověření funkčnosti letového počítače Cimrman, který si studenti sami vyvinuli. Aktuálně vyhodnocují data a plánují doladit všechny systémy, aby budoucí starty proběhly minimálně stejně úspěšně. Členové týmu získali cenné zkušenosti a už se nemůžou dočkat dalšího startu.

Gratulujeme celému týmu za skvělou práci a reprezentaci Fakulty strojní ČVUT v Praze

Celou zprávu z tohoto důležitého dne najdete ZDE.