Konference studentské tvůrčí činnosti 2024 zná vítěze

Publikováno: 03. 05. 2024

Od roku 2005 je Studentská tvůrčí činnost na Fakultě strojní ČVUT v Praze tradiční akcí. Na závěrečné konferenci studenti prezentují výsledky svých odborných prací před publikem. Konferenci vítají, jsou rádi, že si mohou něco vyzkoušet a vylepšovat své prezentační dovednosti. Získávají také zpětnou vazbu od hodnotitelů a seznamují se s výsledky soutěžících kolegů.

Konference STČ je pro  studenty příležitost představit vlastní projekt, kterému se během studia věnují v rámci přípravy závěrečné práce nebo i vědecké a výzkumné činnosti. Padesát soutěžících bylo rozděleno do čtyř sekcí, bakalářské, dvou magisterských a jedné doktorandské. Prezentace probíhaly formou přednášek ve dvou volitelných formátech, doktorandi přednášeli v anglickém jazyce a museli také předložit celý text příspěvku. Studenti prezentovali mnoho zajímavých a výrazných projektů, z nichž mnohé najdou uplatnění i v praxi. A jako každý rok, i letos byla odborná úroveň velmi dobrá a je škoda, že podle propozic mohli převzít diplomy vítězů v každé kategorii jen tři. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 25. dubna 2024 v 15.00 hodin.

Přehled vítězných autorů a anotace prací je k dispozici ZDE.