Panelová diskuse zaměřená na energetickou flexibilitu

Publikováno: 15. 04. 2024

Zveme Vás na Fórum energetické flexibility: Pokročilá řešení v managementu budov a komunit. Půjde o panelovou diskusi se zaměřením na energetickou flexibilitu a chytré řízení budov. Fórum proběhne 15. května 2024 od 15.00 hodin v CAMP – Centrum architektury a městského plánování.

Dotkne se těchto oblastí:

• Jak ušetřit na nákladech za energie?
  • Proč přednostně využívat obnovitelnou energii a jak tím přispět ke stabilitě elektrické sítě?
  • Transformace energetického sektoru si žádá aktivní zapojení koncových odběratelů a energetická flexibilita budov může hrát klíčovou roli při přechodu k uhlíkové neutralitě.
  • Jaká je nejlepší praxe v České republice i zahraničí a jak nejlépe využít energetickou flexibilitu budov?

Fórum je pořádané Českým vysokým učením technickým v Praze (ČVUT) představí zkušenosti odborníků z mezinárodní iniciativy IEA-EBC Annex 81/82 a evropského projektu GLocalFlex. Účastníci získají pohled na pokročilá řešení v managementu budov od expertů z Dánské technické univerzity (DTU), Národní laboratoře obnovitelné energie USA (NREL) a Australské národní vědecké agentury (CSIRO). Jak fungují uhlíkově neutrální regiony v zahraničí a jak využít energetickou flexibilitu v rezidenčním sektoru v České republice?
Své zkušenosti představí:

• Henrik Madsen | Dánská technická univerzita, DK
  • Nicholas Long | National Renewable Energy * Laboratory, USA
  • Stephen White | Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation, AUS
  • Jan Hicl | DeltaGreen, ČR
  • Giuseppe Macario | Evergreen.swiss, CH
  • Šárka Kuthanová | SWW/TUDO, DE

Moderuje: Vojtěch Zavřel | Fakulta strojní, České vysoké učení technické v Praze, ČR

Akce probíhá v anglickém jazyce.

Registrovat se můžete ZDE.