CZ / EN

Aktuality

Kariérní dny Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní ČVUT

Publikováno: 09. 03. 2023

Hlad po absolventech informatických, elektrotechnických a strojařských oborů z ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) ČVUT a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí firmám vstříc uspořádáním druhého ročníku Kariérních dnů. Dvoudenní akce, jejíž součástí bude i doprovodný odborný program, proběhne 28. a 29. března 2023 v prostorách obou fakult v Dejvicích.

Cílem Kariérních dnů je umožnit přímý kontakt tří tisíc studentů FEL a dvou a půl tisíc studentů FS se zaměstnavateli nejrůznějších velikostí, počínaje giganty českého průmyslu až po malé progresivní startupy.

Děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze, doc. Miroslav Španiel, k přípravě druhého ročníku akce poznamenal: „Loňské Kariérní dny prokázaly, že po absolventech strojařských a elektrotechnických oborů ČVUT je stále enormní poptávka. Osmdesát průmyslových partnerů tam prezentovalo své firmy a nabídky uplatnění. A přes pět tisíc studentů u nich vyhledávalo informace a navazovalo osobní kontakty s perspektivními zaměstnavateli. Průběh akce potvrdil, že Kariérní dny jsou užitečné nejen pro firmy, ale i pro naše studenty, proto budeme takové akce pořádat i nadále."

Za velmi dobrými zkušenostmi s absolventy Fakulty strojní stojí podle děkana doc. Miroslava Španiela kvalitní studijní programy, které poskytují komplexní vzdělání pro návrh, přípravu a řízení výroby, konstrukci a vývoj nových strojů i pro aplikaci informatiky a umělé inteligence. Absolventy Fakulty strojní připravují také pro mezioborová odvětví, jako energetika, chemický průmysl, udržitelná mobilita, environmentální inženýrství a biomedicína.

Na letošních Kariérních dnech obsadí zástupci osmdesátky společností ve dnech 28. a 29. března prostory obou fakult. Hlavními partnery budou společnosti ČEZ, Škoda Auto, GE, Bosch, Valeo, Continental, Rohde & Schwarz, Qminers, ÚJV a Altron. Na programu budou prezentace firem, přednášky, skupinové i individuální diskuze a workshopy.

Zástupci firem budou studentům po oba dva dny k dispozici od 9.00 do 16.00 hodin na chodbách u poslucháren obou fakult. Součástí Kariérních dnů Fakulty strojní a elektrotechnické ČVUT bude i doprovodný program, ve kterém firmy v prezentacích či workshopech osloví studenty prostřednictvím svých odborných témat.

Podrobnější informace o Kariérních dnech Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní včetně registrovaných firem a jejich prezentací najdete ZDE.

Fotogalerie