Jaderná budoucnost a hi-tech technologie „táhnou“ studenty

Publikováno: 07. 10. 2022

Minulý týden podepsalo 30 studentů českých technických vysokých škol a mezi nimi i studenti Fakulty strojní ČVUT v Praze, se Skupinou ČEZ stipendijní smlouvy s vyhlídkou pozic operátorů a jaderných fyziků v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín.

Jde o více než dvojnásobný nárůst oproti minulým rokům. Počet zájemců o vysoce kvalifikovanou práci roste jak v souvislosti s plánovaným dlouhodobým provozem českých jaderných zdrojů tak i novými projekty. Bezemisní čistá elektřina hraje stále větší význam a bude stále více nahrazovat fosilní paliva. Studenti si tuto budoucnost uvědomují.

„Jádro mě zajímá dlouhodobě, baví mě technika a fyzika. Ale samozřejmě vnímám, že se i v souvislosti se současnou energetickou krizí jeho význam zvýšil,“ doplňuje Kryštof Ernst z Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Více si můžete přečíst v tomto článku.

Foto: Skupina ČEZ