Automatizační středy – přednáška

Publikováno: 06. 10. 2022

Ústav přístrojové a řídicí techniky Fakulty strojní ČVUT v Praze  vás zve na další přednášku ze série přednášek o automatizaci, aplikacích a nasazení v průmyslu – Automatizační středy.

Přednáška s názvem „Oční endoskop - od návrhu k realizaci“ proběhne ve středu 12. 10. 2022, od 16.00 do 17.00 hod. v posluchárně D1-366 na Fakultě strojní ČVUT v Praze, Technická 4, Praha 6.

Přednášející: Ing. Bc. Šárka Němcová, Ph.D., Ústav přístrojové a řídící techniky Fakulty strojní ČVUT v Praze

Přednáška vás seznámí s genezí vývoje a stavby unikátního endoskopu se sondou průměru 0,6mm a gradientní optikou uvnitř. Jak to začalo, jaké technické výzvy jsme museli překonat, jak jsme spolupracovali s očními chirurgy. Výsledkem je funkční prototyp, který bude předveden.

pracoviste/12110/projekty/endoskop/endoskop.jpg