Automatizační středy – přednáška

Publikováno: 27. 09. 2022

Ústav přístrojové a řídicí techniky Fakulty strojní ČVUT v Praze vás zve na další přednášku ze série přednášek o automatizaci, aplikacích a nasazení v průmyslu – Automatizační středy.

Přednáška s názvem „Měření elektrické vodivosti jednotlivých molekul metodou přetržení zlaté elektrody (Break Junction)“ proběhne ve středu 5. 10. 2022, od 16.00 do 17.00 hod. v posluchárně D1-366 na Fakultě strojní ČVUT v Praze, Technická 4, Praha 6.

Přednášející: Jaroslav Vacek, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v. v. i.

Na přednášce bude představen přístroj pro ultra přesné měření elektrické vodivosti jednotlivých molekul metodou opakovaného trhání zlaté elektrody, tzv. “Break Junction”, který je vyvíjen v autorském kolektivu: Jindřich Nejedlý, Ladislav Sieger, Josef Zicha, Jaroslav Vacek, Jana Vacek Chocholoušová, Irena G. Stará, Ivo Starý.