ČVUT opět lepší v žebříčku Quacquarelli Symonds (QS)

Publikováno: 09. 06. 2022

Žebříček univerzit každoročně zveřejňuje britská společnost Quacquarelli Symonds (QS). Nejvýše se z českých zástupců, stejně jako v minulých letech, umístila Univerzita Karlova (UK), která klesla o 22 míst na 288. místo. V první pětistovce se umístily ještě dvě pražské vysoké školy, Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT) a České vysoké učení technické (ČVUT).

ČVUT v Praze zaznamenalo mezi českými školami největší zlepšení, když postoupilo o 25 míst na 378. místo!

Rektor ČVUT v Praze, doc. Vojtěch Petráček uvedl, že vzestup ČVUT potvrzuje správné směřování školy v mezinárodní spolupráci na výzkumných projektech, internacionalizaci výuky a její provázanosti s praxí i třeba ve vstřícnosti k handicapovaným studentům.

Srovnávacích žebříčků univerzit existuje celá řada, Univerzita Karlova se v nich tradičně umisťuje nejlépe mezi českými univerzitami. Jiné české školy, například ČVUT nebo Vysoká škola ekonomická v Praze, se ale slušně umisťují v oborových žebříčcích zaměřených například jen na technické nebo ekonomické univerzity.

Podrobné hodnocení ČVUT v Praze najdete ZDE.