Otevíráme nově akreditované bakalářské programy!

Publikováno: 25. 01. 2022

ZAJÍMÁ TĚ:
  • jak fungují stroje?
  • jak se dají stroje vyrobit?
  • nebo jak zlepšit fungování strojů?
V nově akreditovaném bakalářském studijním programu STROJNÍ INŽENÝRSTVÍ tě to naučíme!
Ale dozvíš se toho mnohem víc, například:
  • jak navrhovat a vyvíjet nové stroje!
  • jak postavit formuli nebo letadlo!
  • jak vyrobit pevnější a lehčí součástku 3D tiskem!
  • a jak vyvíjet čisté zdroje energie!

Na začátku to však bez trochy teorie nepůjde. Všichni technici, zejména ti slavní, začínali studiem matematiky, fyziky, geometrie, počítačového konstruování, mechaniky, prostředků řízení strojů a procesů, technologie a materiálů. Během studia se postupně vydáš směrem, který tě bude více lákat.

V posledním ročníku bakalářského studia si vybereš užší zaměření, které završíš bakalářskou prací na zvolené téma.

st_programy/bakalarske/27-20191002_048_CVUT-VIC-Ryszawy.jpgBěhem studia se můžeš zapojit do různých studentských skupin. Třeba do týmu studentské formule CTU CarTech, který vyvíjí vlastní formule a závodí s nimi po celé Evropě. Nebo do týmu Chicken Wings CTU, který staví modely letadel pro mezinárodní soutěže a také do několika týmů pro stavbu raket. Další studentský tým – Engineering Student Club – tě připraví na kariéru v průmyslu a pomůže ti získat kontakty na špičky v českých firmách. Můžeš také využít širokou nabídku studijních pobytů po celém světě.

Po absolvování se můžeš se uplatnit v technických funkcích, konstrukčních a technologických kancelářích i ve službách a obchodu. Pracovní pozice můžeš získat také ve zkušebnách materiálů a analytických laboratořích průmyslových podniků nebo výzkumných ústavů, a také v týmech orientovaných na komplexní řešení inovací konstrukcí a průmyslových zařízení.
V první řadě tě však připravíme na studium v navazujícím magisterském studiu, zejména strojírenských, ale i dalších technických oborů.

Pokud se budeš chtít věnovat praxi ve strojírenském podniku co nejdříve, můžeš od 2. ročníku přestoupit na nový bakalářský studijní program .

Tady si můžeš vybrat ze dvou specializací:

• Strojírenská výroba
  • Všeobecné strojírenství
st_programy/bakalarske/51-DSC03700.jpgBěhem studia specializace Strojírenská výroba tě připravíme pro praxi, zejména v těchto strojírenských oborech:
  • metalurgie a slévárenství,
  • strojírenská technologie,
  • materiálové inženýrství,
  • zpracovatelské technologie,
  • technická diagnostika,
  • projektování výrobních systémů
  • řízení průmyslových systémů.

st_programy/bakalarske/33-20191204_150_CVUT-VIC-Ryszawy.jpgPokud si ke studiu vybereš specializaci Všeobecné strojírenství, získáš přehled v těchto oblastech:
  • dopravní a transportní technika,
  • procesní technika,
  • výrobní technika,
  • letectví
  • konstrukce energetických strojů a zařízení
  • technika prostředí

U nás se studium strojařiny vyplatí, protože jsme unikátní v mnoha směrech techniky. Máme vlastní zkušebny leteckých motorů. V našich laboratořích probíhá homologace nových automobilů. Vyvíjíme inovativní obráběcí stroje. Zkrátka nové technologické směry u nás najdeš všude.

Pokud chceš POZNAT a STUDOVAT pražskou strojárnu, můžeš začít hledat informace TADY.