Druhý ročník Czech Rocket Challenge

Publikováno: 11. 01. 2022

Czech Rocket Challenge je týmová raketová soutěž určená pro středoškoláky a vysokoškoláky ve které studenti budou navrhovat, testovat a odpalovat svoji vyrobenou raketu (min. jeden člen musí být 18+). Každému týmu dodáme motor, výškoměr a poskytneme technické informace a pomoc k návrhu i stavbě rakety.

Hodnocení soutěže spočívá jak v nejvyšší dosažené výšce, tak i v přesnosti předpokladů týmu, v technické a bezpečnostní vyspělosti rakety nebo technické zpráva (přesné hodnocení se týmy dozví už sami později).

Registrace je otevřená do 28. února 2022, na stránkách Czech Rocket Challenge.
Podrobnosti najdete v této brožuře.

Start všech raket proběhne společně o víkendu 11. až 12. června 2022 (bude se jednat pravděpodobně o jednodenní akci). Místo ještě není určené. Bude i záležet na počtu týmů, ale pravděpodobně bude na volném letišti nebo větší ploše. Změna termínu vyhrazena kvůli počasí.

Pro více informací sledujte stránky Czech Rocket Challenge.