Hlavním tématem nového čísla časopisu Pražská technika je transfer technologií

Publikováno: 11. 11. 2021

ČVUT v Praze je považováno za kolébku inovačního prostředí a technologického základu naší ekonomiky. Excelentní vědecká pracoviště přinášejí výsledky napříč obory, které jsou úspěšně publikovány ve vědeckých časopisech, ale také k nim vznikají průmyslová práva chráněná např. patenty a užitnými vzory.

Na stránkách časopisu není dost místa pro všechny úspěšné transfery technologií, které na Fakultě strojní ČVUT v Praze proběhly, ale příklad některých najdete v Pražské technice 5/2021, na straně 18 a 19.
I na dalších stránkách časopisu objevíte zmínky o Fakultě strojní, např. o prvním úspěšném letu naší létající laboratoře nebo reportáž z výstavy EXPO 2020 v Dubaji, kde je srdcem české expozice sytém S.A.W.E.R., vyvinutý Ústavem technicky prostředí ve spolupráci s UCEEB ČVUT v Praze.

Časopis Pražská technika 5/2021 je ke stažení na této stránce.