Šijte roušky pro klíčové pracovníky

Publikováno: 19. 03. 2020

Rektor ČVUT v Praze doc. Vojtěch Petráček vyzývá studenty, akademické pracovníky a zaměstnance, aby šili roušky pro všechny, kteří jsou v současné době na klíčových pozicích, tedy pro lékaře, lékárníky, prodavačky a další nyní ohrožené profese.

Roušky by měly být ušité z bavlny, ideálně starých látek, aby byla možná jejich následná sterilizace.
Roušky je možné nosit do budovy Rektorátu ČVUT-CIIRC (Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6) nebo posílat poštou. Kontaktní osobou pro sběr roušek je: Ing. Lucie Orgoníková, kancléřka ČVUT v Praze (v případě většího objemu volejte na telefon: 224 353 415).

„Tohle je velmi důležitá "crowd" úloha pro univerzitu. Během večera můžeme společně vyrobit tisíce roušek a eliminovat riziko, že lékárníci a prodavači, kteří koronu chytli a nevědí to, budou nákazu šířit dál,“ řekl k výzvě rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.