Přednáška Asociace strojních inženýrů – A.S.I.

Publikováno: 27. 01. 2020

Asociace strojních inženýrů a S-klub Fakulty strojní ČVUT v Praze, pořádá v úterý 4. února 2020 od 15.00 hodin přednášku s diskusí: Karel Burger – Letecký terorismus.

Přednáška proběhne v konferenčním sále č. 17 (přízemí), Technická 4, Praha 6. Vstup volný.

Přednášející: Karel Burger je technický Inspektor Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod – ÚZPLN Praha Letňany, (Air Accidents Investgation Institute - AAII). Absolvent Vojenské střední odborné školy letecké (1973-78, Prešov), dále studium na Vysoké vojenské letecké škole Košice. Od roku 1978 pracoval ve vojenské základně dopravního letectva Praha Kbely jako palubní technik a palubní inženýr na letounech Antonov AN-24, Tupolev TU-154, L-410. Později jako inspektor bezpečnosti letecké dopravy. Od roku 2016 je ve funkci „Inspector AAII“.

Téma přednášky: Historie a vývoj leteckého terorismu ve světě, jeho druhy a příčiny, základní protiteroristická opatření a postupy – jejich právní základ v mezinárodním měřítku.