[design/2014/cvut-logo-blue.png]
CZ / EN

3D TISK na ČVUT

CZ   / EN  

Jak si domluvit svůj výtisk

  • Máte nápad? Máte jasnou představu o tom, co vašemu projektu chybí za komponentu? Potřebujete pár funkčních vysoce optimalizovaných dílců? Využijte vybavení dostupné v 3D tiskařské komunitě na ČVUT a domluvte si výrobu svého výtisku.

  • Jako první si promyslete, z jakého materiálu byste chtěli díl vyrobit. Poté je nutné se rozhodnout, jaká technologie by pro váš díl byla nejvhodnější. Abyste se mohli správně rozhodnout, může vám s výběrem materiálu a technologie pomoct tento přehled aditivních technologií. Případně se obraťte na některého odborníka z 3D tiskařské komunity  a požádejte ho o konzultaci.

  • Pokud jste si vybrali, jaká technologie je pro vás ta nejvhodnější, kontaktujte osobu/osoby, které jsou u daných strojů uvedeni. Konkrétní požadavky pro realizaci výtisku vám sdělí příslušný operátor dané 3D tiskárny. Obecně ale budete potřebovat CAD model dílu, většinou ve formátu STL a nebo STEP.

  • Neváhejte se s vaším 3D tiskařem pobavit o možnostech úpravy a optimalizace vašeho dílu, o očekávaných vlastnostech výtisku a o dalších alternativách a možnostech výroby a postprocesingu.

  • Přejeme hodně zdaru při výrobě a ať vám váš výtisk dobře slouží.