CZ/EN

Proč studovat FS

zamereni_studia/teoreticke_discipliny/teorie_09.jpg

Strojírenství je perspektivní obor, který má jak v České republice tak v Evropské unii budoucnost. Naši absolventi mají široké pole působnosti. Kromě firem s ryze strojní výrobou najdou díky široké škále oborů místo i u firem zabývajících se automatizací, informatikou, životním prostředím, biomedicínským a rehabilitačním inženýrstvím, energetikou, materiálovým inženýrstvím, mechatronikou, dopravní technikou, ale i v oblasti ekonomiky a managementu, apod.

V krátké době po zahájení studia je možné se zapojit do různých výzkumných a vývojových projektů a získat neocenitelné praktické zkušenosti. Příklad mediálně známého projektu je Formula Student/SAE Team, který se prezentuje studentskou závodní formulí po celé Evropě v rámci závodů týmů vysokých škol z celého světa. Kdo úspěšně projde studiem na naší fakultě může mít jistotu, že najde dobře placené místo.

Fakta o Fakultě strojní

Naše fakulta je součástí nejstarší civilní technické univerzity ve střední Evropě jejíž vznik spadá do roku 1707 a je současně nejstarší strojní fakulta v ČR.

V přehledu THES-QS World University Rankings, jednom z nejprestižnějších žebříčků v hodnocení kvality univerzit, bylo ČVUT v Praze v roce 2015 zvoleno nejlepší technickou univerzitou v ČR.

Příběhy z Fakulty strojní