Děti a studenty technika prostě baví

Publikováno: 06. 12. 2017

Jako v loňském roce, i letos na podzim pokračovala technicko-vzdělávací akce „Zajímá tě, co je uvnitř?“ i na naší fakultě.

V průběhu měsíců října a listopadu se v prostorách Fakulty strojní ČVUT v Praze (Dejvice a Karlovo náměstí) objevilo více než 150 dětí a studentů základní a středních škol. Opět jsme měli možnost se podívat do halových laboratoří a zažít workshopy, kde se uplatní nejen být kreativní a součástí týmu. Mladí inženýři se tak na chvíli stali nejen výzkumníky a konstruktéry, ale také designéry a v neposlední řadě propagátory svého projektu.

A tak jsme zažili možnost si vyzkoušet co je to být „odborníkem“ na materiály (tajemný svět mikroskopů) či jaké je to vytvořit „produkt na míru“, včetně jeho představení u rýsovacího prkna s výkresovou dokumentací (naše nesmrtelné Lego TECHNIC). Našim cílem bylo opět ukázat, že věci, které jsou základem k práci strojařky a strojaře nejsou jen matematika, fyzika a pružnost, pevnost.

Fakulta strojní chystá tyto technicko-vzdělávací akce pořádat i v příštím roce 2018. Už nyní se opět těšíme na všechny zvídavé děti a studenty, protože technika je prostě IN.

Pokud máte zájem o technicko-vzdělávací akci pro základní či střední školu, obraťte se na Martu Špačkovou: marta.spackova@fs.cvut.cz, tel.: 224 355 008, 608 048 427.