Fakulta strojní partnerem mistrovství Evropy v Boulderingu

Publikováno: 14. 09. 2017

Biomechanika člověka z Fakulty strojní ČVUT v Praze bude provádět všem lezcům na umělé stěně měření a hodnocení kinematických, dynamických a fyziologických parametrů jejich těla

Zítra a pozítří (15. až 16. září 2017) totiž proběhne ve Slaném Mistrovství Evropy mládeže a juniorů v boulderingu, jehož je Fakulta strojní ČVUT v Praze partnerem. Událost najdete zde.

Cílem tohoto výzkumu je zkoumání vztahu mezi sportovní výkoností a kinematickými, dynamickými a fyziologickými daty horolezců. V rámci výzkumu probíhá měření zdravých subjektů a stanovení norem a pilotních výsledků měřených kinematických a dynamických veličin pohybu a fyziologických dat. V rámci měření subjekt vykonává požadovanou pohybovou aktivitu se snímači pohybu, snímači sil a fyziologických ukazatelů, které jsou připevněny na měřený segment horní nebo dolní končetiny, nebo trup, páskou zakončenou suchým zipem nebo obvazem.