Úspěch našich studentů v soutěži ESTECO Academy Design Competition

Publikováno: 15. 06. 2017

Rádi bychom vás informovali o úspěchu našich studentů v soutěži ESTECO Academy Design Competition vypsané Aprilia Racing ve spolupráci se softwarovou firmou ESTECO.

Soutěž se týkala konstrukčního návrhu motocyklového jednoválce, který měli studenti za úkol optimalizovat pro dosažení co nejlepších výkonových parametrů.

Studenti Fakulty strojní ČVUT v Praze, Pavel Myslík, Ivo Vodička a Petr Vácha, kteří tvoří tým CTU Racing, získali krásné druhé místo.

Aktuality/06_2017/NEWS_competition_winners.pngTým CTU Racing navrhl pneumatickou ventilovou pružinu, díky které dosáhl motor výkonu 59,2 hp při 15 000 ot/min.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhne 21. června 2017 v ústředí Aprilia Racing, které sídlí v italském městě Noale.

O soutěži:

Společnost Aprilia Racing ve spolupráci se softwarovou firmou Esteco a Gamma Technologies vypsali soutěž na vytvoření virtuálního modelu jednoválcového motocyklového motoru pro závodní použití. Přihlášené studentské týmy měly za úkol motor navrhnout a zoptimalizovat jeho parametry pro dosažení co nejlepších výkonových parametrů s ohledem na závodní použití. Měli k dispozici softwarové vybavení od spolupracujících firem. Společnost Esteco je výrobcem univerzálního optimalizačního software a společnost Gamma Technologies je výrobcem softwarového balíku GT-Suite, který umožňuje simulovat téměř všechny systémy spojené se spalovacími motory.

Přihlášení studenti pracovali na návrhu motoru v podstatě od listopadu 2016 až do května 2017. Pracovali na tomto projektu ve svém volném čase. Postupně měli zpracovat návrh všech systémů spalovacího motoru a provést optimalizaci všech důležitých komponent. Na konci se odevzdávala dokumentace včetně prezentace s popisem návrhu.

Více informací o soutěži najdete zde.