Fakulta strojní vystavovala na AERO Friedrichshafen

Publikováno: 12. 04. 2017

Na prestižním aviatickém veletrhu AERO Friedrichshafen byla Fakulta strojní ČVUT v Praze zastoupena dvěma ústavy.

Ústav mechaniky, biomechaniky a mechatroniky, odbor pružnosti a pevnosti, prezentoval pokročilou létající laboratoř Phoenix Air U-15 AFL (Advanced Flying Laboratory), založenou na celokompozitovém letounu, vybaveném integrálním senzorickým systémem a novou generací optoelektronické měřící ústředny FBGuard. Více informací najdete zde.

Ústav letadlové techniky prezentoval ultralehký dvoumístný letoun UL-39 ALBI s unikátním dmychadlovým pohonem a také nové vývojové verze tohoto letounu: UL-39 ALBI II a UL-39 ALBI II M. Informace o tomto letounu naleznete na této stránce.

Podívejte se, jak to vypadalo na jednotlivých expozicích, kde se Fakulta strojní ČVUT prezentovala: