Výsledky QS World University Rankings® pro období 2017

Publikováno: 09. 04. 2017

Poradenská společnost Quacquarelli Symonds (QS) aktualizovala oborové žebříčky vysokých škol pro rok 2017. Z nich vyplývá, že v rámci České republiky bylo ČVUT v Praze v pěti oborech vyhodnoceno jako nejlepší instituce. Do průzkumu bylo zahrnuto 4 438 univerzit z celého světa. ČVUT v Praze je nyní zařazeno mezi nejlepší světové univerzity v sedmi ze 46 oborů a ve dvou tematických oblastech.

V roce 2017 se ČVUT umístilo na 151. – 200. místě, v oboru „Mechanical, Aeronautical & Manufacturing Engineering“, jako nejlepší v ČR.

Hodnocení jednotlivých univerzit v oboru „Mechanical, Aeronautical & Manufacturing Engineering“ naleznete zde.

Zajímavé je i hodnocení z pohledu atraktivnosti měst pro studenty, kdy se Praha umístila těsně za kanadskou
Ottawou – např. zpráva na Seznam.cz