Finále Hydrogen Horizon Automotive Challenge proběhne na ČVUT

Publikováno: 17. 03. 2017

Studenti 2. ročníku oboru Počítačové a zabezpečovací systémy Střední průmyslové školy dopravní, a.s. v Praze 5, finišují právě s dokončováním stavby závodního automobilu s vodíkovými palivovými články pro soutěž Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC). Kluci pracují převážně ve svém volném čase pod vedením mistra odborného výcviku Pavla Válka a studentů Fakulty strojní ČVUT ze studentského klubu Engineering Student Club (ESC).

Cílem je samozřejmě umístit se na „kovových“ příčkách mezi silnou konkurencí téměř dvou desítek středních odborných škol! Díky výukovým pomůckám, které jsme v tomto projektu pro školu získali, mají možnost se seznámit v praxi se zdroji obnovitelné energie, které pomáhají řešit problémy s klimatickými změnami.

Během soutěže H2AC studenti musí navrhnout, zkonstruovat a řídit dálkově ovládaný model vozu v měřítku 1:10 poháněný technologií vodíkových palivových článků. V soutěži, která je plánována na 8. dubna 2017 na půdě ČVUT v Praze, se posuzuje design, provedení a výkon. Tým tvoří studenti ve věku 15 až 19 let zapsaní ke studiu v probíhajícím školním roce. Všechny týmy musí po celou dobu závodu splňovat technické požadavky. Rozměry, podvozek a pohonný systém (motor a baterie) vozů podléhají kontrole.

Rádi uvítáme zájemce o celou akci buď přímo ve škole, nebo na avizovaném závodě. Pozvánka bude zveřejněna na webu Střední průmyslové školy dopravní, a.s.