Výtěžek vánočního benefičního koncertu „Půjdem spolu do Betléma“

Publikováno: 03. 01. 2017

V pořadí už dvacátý benefiční koncert na pomoc onkologicky nemocným dětem uspořádala Fakulta strojní ČVUT v Praze. Ve prospěch motolských pacientů vybrala téměř 65 tisíc korun.

Na programu již tradičně zcela vyprodaného koncertu, stylově nazvaného „Půjdem spolu do Betléma“, byly skladby v podání Českého komorního orchestru, dětského pěveckého sboru Nokturňáček, SPS Nokturno, Sukova komorního sboru, Emauzského sboru a orchestru, Říčanského komorního orchestru a muzikantů z Prahy a okolí.

Ti všichni se pár dní před Vánoci v Betlémské kapli zasloužili nejen o skvělý hudební zážitek spojený s krásnou předvánoční atmosférou, ale také o to, že se ve prospěch dobré věci vybralo téměř 65 tisíc korun.
Děkan strojní fakulty prof. Michael Valášek uvedl, že výtěžek koncertu bude poukázán na konto HAIMA CZ - spolku, který na bázi dobrovolnosti sdružuje občany a aktivně pomáhá dětem s onemocněním krvetvorby a dětem s onkologickým onemocněním, léčeným na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Praze Motole.