Proběhla podzimní kampaň „Zajímá tě, co je uvnitř?“

Publikováno: 06. 12. 2016

Pokračování kampaně „Zajímá tě, co je uvnitř?“ probíhalo začátkem zimního semestru opět v prostorách Fakulty strojní ČVUT v Praze, ale tentokráte v Dejvicích.

Exkurze a hravé workshopy byly určeny žákům základních škol, ale po velkém zájmu jsme rozšířili také na střední školy a gymnázia. Přibližně 400 žáků měla možnost se během dvou měsíců podívat do halových laboratoří a zažít workshop, u kterého se kreativitě meze nekladly.

Mladí inženýři se tak na chvíli stali nejen výzkumníky a konstruktéry, ale také designéry a v neposlední řadě propagátory svého projektu.

Středoškoláci si zase mohli vyzkoušet, jaké to je připravovat výkresovou dokumentaci ke svému výrobku, postavit motorku, batmobil, rypadla všech druhů a mnoho dalšího.

Našim cílem je, ukázat všem studentům, že technika je zábavná a matematika je hra.

Fakulta strojní chystá tyto technicko-vzdělávací akce pořádat i v roce 2017. Těšíme se na všechny děti a studenty, protože technika je prostě IN.

Pokud máte zájem o technicko-vzdělávací akci pro základní či střední školu, obraťte se na Janu Rudyšovou: jana.rudysova@fs.cvut.cz, tel.: 224 355 008, 605 205 928.