Noc Vědců 2016

Publikováno: 16. 09. 2016

30. 9. 2016 proběhne Noc Vědců. Od odpoledních hodin můžete navštívit i expozici na Fakultě strojní ČVUT v Praze.

Fakulta strojní ČVUT v Praze představí své projekty ve dvou prohlídkových trasách. Nabídneme vám tak příležitost podívat se i do běžně veřejnosti nepřístupných halových laboratoří a pracovišť.

Plán prohlídkových tras
Část 1: VESTIBUL

• Speciální rám závodního kola – představíme vám studentskou práci realizovanou ve spolupráci s firmou FESTKA. K vidění budou kola s různými specifikacemi a výjimečnostmi, kola závodní i „běžná“.
  • Formula student CTU CarTech – studentský tým představení svou unikátní formuli se spalovacím motorem.

Část 2: HALOVÉ LABORATOŘE

• Kovárna – nabídne pohled do plamenů původních i moderních způsobů zpracovávání kovových materiálů.
  • Laboratoř Mechaniky – tady uvidíte na vlastní oči paralelní sférický mechanismus Hexasphere, který má svého bratra na měsíci. Také můžete ověřit vlastnosti nekývajícího jeřábu nebo se dozvědět, co je to „čtvrtauto“ a jak lze vylepšit snowboard.
  • Biorafinérie – v laboratoři Procesní a zpracovatelské techniky se dozvíte více o zpracování odpadů.
  • Pivovar - příprava piva, sladu a chmele s ukázkou surovin a produktů.
Celý program najdete na webu akce.