Mladí inženýři

Publikováno: 16. 09. 2016

Koncem loňského školního roku probíhaly v prostorách Fakulty strojní, ČVUT v Praze na Karlově náměstí exkurze pro děti z pražských základních škol.

Necelá tisícovka školáků v rozmezí 3. až 9. třídy měla možnost na našich zážitkových workshopech zjistit nejen jak se „peče“ letadlo, ale také jak testovací model UL-39 ALBI vypadá a zahrát si na mladého inženýra. Děti si během dne prošli stanoviště a jejich cílem bylo vyrobit letadlo, které by létalo, dobře vypadalo a mělo odbyt na trhu. Z mladých návštěvníků se tak rázem stali výzkumníci, konstruktéři, designéři a v neposlední řadě i techničtí ekonomové a propagátoři.

Po „strojárně“ se prolétli takové výtvory jako „Elektron zběsilá princezna, Masařka, Naprosto mega protitankový kanón (NMPTK)“ a další. Přehlídku letounů a týmů, by nám mohli závidět i nejprestižnější letecké závody.

To nejdůležitětší pro nás bylo ukázat, že technika není jen zpaměti naučené vzorečky, ale je to hlavně legrace a chuť poznávat nové věci.

Fakulta strojní chystá tyto technicko-vzdělávací akce pořádat i nadále nejen pro základní, ale také pro studenty středních škol.

Těšíme se na všechny děti a studenty, protože technika je prostě IN.

Pokud máte zájem o technicko-vzdělávací akci pro základní či střední školu, obraťte se na Janu Rudyšovou: jana.rudysova@fs.cvut.cz
tel.: 224 355 008, 605 205 928