CZ / EN

Aktuality

Nová formule týmu strojařů CTU Cartech

Publikováno: 18. 07. 2016

Po představení nové formule s označením FS.08, absolvoval tým strojařů CTU CarTech závod v anglickém Silverstone. V tvrdé konkurenci vybojoval celkové 7. místo. Závodu Formula Student v Silverstone se účastnilo 130 týmů z víc jak 30 zemí světa. Krásné je druhé místo našeho týmu v královské disciplíně Endurance na 22 kilometrů. Celkové výsledky můžete najít zde.

Gratulujeme týmu CTU CarTech k 3. místu na závodech Formula Student Czech Republic v Mostě!

Nová formule týmu CTU CarTech prokázala opět své kvality, když zajela nejrychlejší kolo v nejnáročnější disciplíně endurance a nakonec i tuto disciplínu vyhrála. Po součtu bodů ze všech disciplín (statických i dynamických) vybojoval tým našich strojařů krásné 3. místo.

Tým CTU CarTech dosáhl v Maďarsku vynikajících výsledků

Celkově se umístil náš tým strojařů na 3. místě, a v kategorii formulí se spalovacím motorem dokonce na 2. místě. Navíc v této kategorii obsadil tým 1. místo v disciplíně skid-pad a akcelerace. Oficiální výsledky se zanedlouho objeví na této stránce: http://fshungary.hu/fsh-2016.

Pod horkým sluncem na okruhu Catalunya vybojoval tým CTU CarTech celkové 9. místo.

Gratulujeme k tomuto výsledku i k celkově úspěšnému výsledku v této sezóně.

Pro rekapitulaci:

Opravdu skvělá sezóna. Děkujeme celému týmu CTU CarTech za reprezentaci Fakulty strojní ČVUT v Praze!

Při vývoji nové formule využili studenti Fakulty strojní ČVUT v Praze, z týmu CTU Cartech, mnoho nových technologií. Mezi ně patří 3D tisk titanu, hliníku i plastu. Sami také vyvinuli řídicí jednotku, díky které se z  kokpitu nastavuje tuhost podvozku. Vývoj tohoto vozu můžete sledovat na Facebooku CTU Cartech.

Tým CTU Cartech se skládá asi z 30 studentů bakalářského, magisterského i doktorského studia, kteří studují na Fakultě strojní ČVUT v Praze. Z hlediska struktury se tým dělí na dvě základní skupiny, technickou a projektovou. Nad těmito skupinami stoji fakultní poradce, jako člověk zodpovědný za všechny aktivity týmu.

Technická skupina se skládá z více podskupin a každá zastupuje určitou oblast vývoje vozu. Projektová skupina zahrnuje tři se sebou úzce související části. Každý student účastnící se konstrukce, stavby, testování, závodu a dalších událostí spojených s projektem, si vyzkouší v praxi technické, lidské a jazykové dovednosti a znalosti. Kromě vítězství v soutěži  Formula Student/SAE, projekt poskytuje skvělou zkušenost a přípravu na povolání pro budoucí inženýry.

Celou historii týmu CTU Cartech můžete najít zde.