Noc vědců 2020

Publikováno: 24. 11. 2020

27. listopadu 2020 proběhne Noc vědců na Fakultě strojní ČVUT v Praze ONLINE. Od 17.00 můžete navštívit prezentaci naší fakulty na tomto webu.

Můžete si prohlédnout příspěvky Ústavu výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní ČVUT v Praze:

• Digitální buňka s obráběcím strojem a digitálním dvojčetem
  • Virtuální zprovoznění automatizačních linek

Ústav výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní ČVUT v Praze, využívá k výzkumu i výuce digitální buňku s 5osým obráběcím centrem a jeho digitálním dvojčetem s možností simulace 5osého obrábění. Buňka integruje reálná data z výrobního procesu a porovnává je se simulačními daty, které vygeneruje věrohodný digitální model. Řešení umožňuje zkrácení obráběcích časů a šetří nemalé provozní náklady.

Virtuálně zprovozněné pracoviště řízené pomocí průmyslového počítače – PLC na Ústavu výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní ČVUT v Praze, obsahuje výukový model výrobní linky, který je řízen průmyslovým počítačem. Součástí je také nástroj virtuální zprovoznění simulujícím provoz stroje nebo výrobní linky v počítači. Umožňuje tak samostatnou práci studentů mimo laboratoř a začínajícím programátorům získání zkušeností.

Celý program akce NOC VĚDCŮ, najdete zde.