Podrobnosti k bezkontaktní výuce [AKTUALIZOVÁNO]

Publikováno: 21. 09. 2020

AKTUALIZOVÁNO 25. 9. 2020

Vážené kolegyně a vážení kolegové,
v návaznosti na dopis pana děkana ze dne 25. 9. 2020 Vám posílám další upřesnění:

1. Od úterý 29. září 2020 se začíná učit v bakalářském studiu podle původního rozvrhu, ale bezkontaktně pomocí systému MS TEAMS. Znamená to, že v 1. ročníku zůstává v platnosti rozvrh, který Vám byl přidělen při zápisu do studia a máte ho v systému KOS. Pro všechny další ročníky zůstává v platnosti rozvrh, který jste si vytvořili po 7. září 2020. Pro studentky a studenty navazujícího magisterského studia se toho příliš nemění, protože tam není problém extrémně „velkých“ skupin, a proto již v tomto týdnu probíhala obousměrná komunikace podle platného rozvrhu.
  2. Výuka bude probíhat přes MS Teams (ke stažení na download.cvut.cz). Návody na použití MS Teams, ale i dalších SW na ČVUT najdete na adrese: ist.cvut.cz/nase-sluzby/microsoft-teams/
    Studijní podklady včetně videí budou zveřejňovány na platformě Moodle: moodle-vyuka.cvut.cz
    - Zde si vyberete „12000 – Fakulta strojní“
    - Pokračujete výběrem ústavu a případně odboru.
    - Pak vyberete předmět (podle čísla nebo názvu) a budete vyzváni k přihlášení (Vaše jednotné přihlašovací jméno a heslo ČVUT v Praze)
    - Uvnitř jsou již záložky např. pro referáty, přednášky, …
  3. Hlavní kontakty na FS ČVUT v Praze v době bezkontaktní výuky jsou:
    - Děkan fakulty: dekan@fs.cvut.cz
    - Proděkan pro pedagogiku: Jan.Reznicek@fs.cvut.cz
    - Oddělení studijní: 12922@fs.cvut.cz
  4. Konzultační hodiny děkana – objednání pouze e-mailem u paní Boženy Taláckové: Bozena.Talackova@fs.cvut.cz  (v objednávce nutné sdělit též mobilní telefon)
  5. Návod jak si najít kolegyně a kolegy podle kroužků v informačním systému:
    - Otevřít stránku kos.fs.cvut.cz
    - Vybrat záložku „Rozvrh“ a potom „studenti“ – budete vyzváni k přihlášení (Vaše jednotné přihlašovací jméno a heslo ČVUT v Praze)
    - Najdete se v seznamu a spustíte si svůj rozvrh
    - Při kliknutí na číslo předmětu se Vám otevře rozvrh předmětu
    - V rozvrhu předmětu klikněte na číslo skupiny (např. v MA1 to jsou čísla typu C1, C2, …)
    - Otevře se Vám seznam celé Vaší skupiny včetně emailů na Vaše kolegy a kolegyně
    Obdobně lze vyhledat kontakty na celém ČVUT v Praze (bez přihlášení vidíte jen zaměstnance a po přihlášení i všechny studenty) pomocí webu: usermap.cvut.cz/search  .

Hodně zdraví přeje vše

Jan Řezníček
Proděkan FS

Video děkana Fakulty strojní prof. Michaela Valáška k začátku online výuky z 21. 9. 2020 je ke stažení zde.