[design/2014/cvut-logo-blue.png]
[pracoviste/12122/Logo_CVUT_ULT-zkratka_solid.png]
CZ   / EN

Zapojení studentů do projektů

Chceš se během studia zapojit do skutečných projektů?

Rád bys vyřešil zajímavý problém nebo se účastnil projektu spolu s našimi odborníky? Pak je tato nabídka právě pro tebe! Získáš zkušenosti při reálném řešení problémů, se kterými se můžeš setkat po ukončení studia ve své praxi. Získáš kontakty na odborníky z oboru, které se ti určitě v praxi budou hodit. I když nezískáš žádný zápočet nebo zkoušku, získáš znalosti a schopnosti, které při zkouškách a závěrečných projektech určitě využiješ. Stačí, když budeš chtít obětovat svůj volný čas!

A teď už jen stačí vybrat projekt, který tě zajímá a kontaktuj vedoucího projektu!

1.

OPTIMALIZACE HMOTNOSTI KONSTRUKČNÍCH CELKŮ
Vedoucí: Ing. Jiří Brabec, Ph.D.
Zařazení: -
Cíle práce: Návrh konstrukce částí letounu (převážně kormidel a vztlakových klapek) s ohledem na jejich hmotnost a tuhost.
Požadavky na studenta: Znalosti pružnosti a pevnosti. Schopnost práce ve 3D CADu.
pracoviste/12122/project-pool/1_Optimalizacehmotnostikonstrukcnichcelku.jpg

2.

SESTAVOVÁNÍ STATISTIK LETOUNŮ
Vedoucí: Ing. Jiří Brabec, Ph.D.
Zařazení: -
Cíle práce: Sestavit podrobnou statistiku letounů zvolené kategorie a vyhodnocení parametrů vzešlých ze statistiky. Definice požadavků na nový letoun dané kategorie.
Požadavky na studenta: Pracovitost, svědomitost.
pracoviste/12122/project-pool/2_Statistikaletounuv1.pngpracoviste/12122/project-pool/2_Statistikaletounuv2.jpgpracoviste/12122/project-pool/2_Statistikaletounuv3.jpg

3.

TLUMENÍ KOMPOZITNÍCH MATERIÁLŮ
Zařazení: -
Cíle práce: Experimentální stanovení tlumení kompozitních materiálů a konstrukčních celků. Srovnání experimentálně a teoreticky stanoveného útlumu.
Požadavky na studenta: Znalost kompozitních materiálů
[pracoviste/12122/project-pool/3_Tlumenikompozitu.jpeg]

4.

AUTOMATIZACE KLADENÍ VLÁKNOVÉ VÝZTUŽE
Zařazení: -
Cíle práce: Provedení rešerše technologií automatického kladení výztuže (CTS, AFP, VAT, …) a návrh kladecí hlavy pro výrobu rovinných dílů.
Požadavky na studenta:
pracoviste/12122/project-pool/4_Automatizacekladenivlaknovevyztuze03.png

5.

INTEGRACE SOLÁRNÍCH ČLÁNKŮ DO KOMPOZITNÍ KONSTRUKCE
Zařazení: -
Cíle práce: Návrh a ověření technologie výroby kompozitních dílů s integrovanými solárními panely. Stanovení vlivu na účinnost solárních panelů.
Požadavky na studenta: Znalost kompozitních materiálů a technologií výroby
pracoviste/12122/project-pool/5_Integracesolarnichclanku.jpg

6.

FLUTTEROVÁ ANALÝZA LETOUNU
Vedoucí: Ing. Aleš Kratochvíl, Ph.D.
Zařazení: Aeroelasticita
Cíle práce: Výpomoc během pozemní frekvenční zkoušky letounu u výrobce, cca 5dní. Případně výpomoc při vyhodnocování dat z pozemní frekvenční zkoušky a příprava dat pro flutterovoou analýzu.
Požadavky na studenta: Zodpovědnost
pracoviste/12122/project-pool/6_Flutterovaanalyzaletounuv1.jpg

7.

AKTIVNÍ TLUMENÍ FLUTTTERU – EXPERIMENT
Vedoucí: Ing. Aleš Kratochvíl, Ph.D.
Zařazení: Aeroelasticita
Cíle práce: Dokončení aeroelastického experimentálního modelu křídla do aerodynamického tunelu. Experimentálně stanovit rychlost flutteru. Instalace servo-pohon, regulátor a snímače. A na základě dodaného řídícího zákonu pro regulátor a experimentálně ověřit možnosti aktivního tlumení flutteru.
Požadavky na studenta: Zručnost, ideálně letecký modelář
pracoviste/12122/project-pool/7_Aktivnitlumeniflutteru.jpg